Курсова робота повинна включати
вступ, 5-10 розділів, які розкривають
зміст теми,
висновки,
список літератури. У роботі можуть бути подані копії бухгалтерських реєстрів, форми фінансової та статистичної звітності, розрахункові таблиці.
До написання курсової роботи студент приступає після засвоєння теоретичного курсу й вивчення рекомендованої літератури, список якої наводиться в кінці даних методичних вказівок, ознайомлення з практикою економічної та фінансової роботи, збору та обробки необхідних звітних та планових даних на будівельних і промислових підприємствах, у фінансових, кредитних та інших установах.
При вивченні теоретичного курсу слід звернути увагу на особливості методики аналізу тих чи інших показників в умовах застосування сучасних засобів обчислювальної техніки.
У вступі викладається завдання, які стоять перед підприємствами щодо посилення ролі економічного аналізу для підвищення ефективності та результативності їх роботи, поліпшення використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Обґрунтовується актуальність обраної теми для подальшого вдосконалення методології й організації економічного аналізу на підприємствах, а також розв’язання практичних проблем, над якими працюють робітники у даний період.
Теоретичні аспекти вибраної теми викладаються у першому розділі роботи. Тобто розкривається економічна суть проблеми, розглядаються різні підходи до її вирішення, ставляться завдання аналізу, визначається його послідовність, наводяться джерела інформації. При цьому обґрунтовується можливість використання системного підходу до вивчення господарсько–фінансової діяльності, факторного аналізу, моделювання, виявлення невикористаних внутрішніх резервів.
Для більш повного викладу теоретичних питань студент повинен використовувати відповідний цифровий матеріал із щорічних статистичних збірників.
У другому розділі дається фінансово-економічна характеристика об’єкта дослідження. Необхідно вказати юридичний статус підприємства, види діяльності, які регламентовані Статутом, органи управління та організаційно–функціональну структуру управління підприємством. При цьому увага приділяється виконанню функцій економічними та фінансовими службами підприємства. У цьому розділі наводяться основні техніко-економічні показники діяльності об’єкта дослідження у порівняльних цінах за два періоди.
Також у даному розділі на основі балансу підприємства слід провести експрес-аналіз фінансового стану, оцінити фінансову структуру капіталу суб’єкта господарювання, його фінансову стійкість та платоспроможність. Розрахунки можуть проводитися за допомогою ПЕОМ. Методика експрес-аналізу фінансового стану, а також аналізу фінансової стійкості.