Вибір конкретної теми курсової роботи рекомендується проводити в академічній групі під керівництвом викладача кафедри, який веде практичні заняття з курсу “Економічний аналіз “ і добре знає можливості й інтереси студентів. Перелік тем курсових робіт представлений .
В одній академічній групі, як правило, теми не повинні повторюватися. Близькі за змістом теми робіт мають виконуватися з використанням практичних матеріалів різних підприємств.
Студент має право запропонувати свою тему курсової роботи, яка може бути за ним закріплена після погодження з викладачем.
Затверджений список закріплених за студентами курсових робіт з указівкою прізвища студентів, академічних груп і об’єктів дослідження вивішується на дошці об’яв кафедри.
Керівник курсової роботи допомагає студентові в розробленні плану роботи, дає рекомендації до збору і обробки практичного матеріалу, до підбору необхідної літератури.
Складання і затвердження плану роботи
Важливим етапом підготовки курсової роботи є складання плану його виконання. План розроблення теми розкриває її зміст, вказує на напрям пошуку розв’язання поставлених завдань. Підготовка до складання плану розпочинається в процесі ознайомлення з основною літературою до теми дослідження. Добре складений план курсової роботи сприяє правильному і цілеспрямованому вивченню літературних джерел, орієнтує студента при написанні тексту роботи. Приклади планів курсової роботи з окремих тем містяться.
Студент складає проект плану виконання курсової роботи і подає його викладачеві. Погоджений з ним та затверджений план є основою для підготовки і написання курсової роботи. При виконанні роботи може виникнути необхідність уточнення плану роботи й змін напряму дослідження. Такі зміни слід погодити з викладачем.
Підбір і вивчення літератури
Курсову роботу студент виконує на основі глибокого вивчення літератури з теми дослідження. Слід розпочати з опрацювання відповідних законів України, рішень Уряду України з економічних питань. Названі матеріали регулярно публікуються в газетах “ Голос України “, “ Урядовий кур’єр “, щомісячному виданні “ Зібрання постанов Уряду України “ та інших виданнях.
Крім того, студент повинен докладно вивчити підручники і навчальні посібники з відповідних дисциплін, ознайомитися з додатковою літературою до обраної теми, серед якої можна відмітити журнал “Економіка України”, “Фінанси України”, інші періодичні видання з економіки, фінансів та бухгалтерського обліку. Слід також скористатися інформацією та статистичними даними, що містяться в статистичних збірниках.
Крім літературних джерел, студент вивчає видані міністерствами та іншими центральними органами державного управління України постанови, накази, інструкції з теми дослідження, дані про діяльність підприємства, на матеріалах якого виконується робота.
При вивченні основної і додаткової літератури студент повинен використовувати літературу останніх років видання. Необхідно здійснювати цілеспрямований пошук з теми дослідження, вести робочі записи.
Усі записи незалежно від їх характеру (основні положення тексту, таблиці, статистичні матеріали, цитати) повинні бути підтверджені посиланням на їх джерела. Всі опрацьовані літературні джерела включаються до списку використаної літератури.
Завдання, що стоять перед студентами при виконанні курсової роботи.
Студент зобов’язаний :
- обґрунтувати актуальність теми, визначити її практичне значення для конкретного підприємства, організації, установи, на матеріалах якої буде виконуватись курсова робота;
- визначити мету роботи і вказати предмет та об’єкт дослідження, період, за який буде зібраний практичний матеріал;
- детально вивчити закони України, нормативні документи, що стосуються теми дослідження;
- вивчити діючу практику організації економічного аналізу в умовах ринкових відносин;
- провести фінансовий аналіз як за допомогою традиційних методів, так і економічно-математичних методів, а також з використанням ПЕОМ;
- оформити аналітичні таблиці, схеми, малюнки;
- зробити висновки за результатами дослідження;
- скласти список використаної літератури;
- оформити роботу і додатки до неї;
- підписати роботу та здати її на кафедру для перевірки і допуску до захисту.