Субота, 23.11.2024, 03:41

Робимо магістерську роботу

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Управління в будівництві [6]
конспект лекцій
Документи [4]
Цікаве [2]
Філософія [56]
stats
Пошук
Форма входу
Статті
7. Атомістичні вчення античності (Демокріт, Епікур, Лукрецій Кар)
Поняття субстанції у філософії
Матеріальне виробництво – основа існування і розвитку суспільства. Людина суб’єкт життєдіяльності суспільства.
Вимоги до написання тексту та оформлення курсової роботи
Філософія Стародавнього Сходу (Китай, Індія): загальна характеристика
Нові файли
наказ 1112 МОН
ДСТУ Б В.2.7-46-96. Будівельні матеріали. Цементи загальнобудівельного призначення. Технічні умови.
Головна » Статті » Філософія

. Проблема людини в історії філософії
Проблема людини виступає як фундаментальна ф-ка проблема. Людина – унікальне творіння природи, суспільства і самої себе. В історії філософської думки сформувалась спеціальна дисципліна – ф-ка антропологія, тобто філософське вчення про людину.
Проблема людини, її життя, смерті, призначення та цінності, природи та сенсу Існування І перспектив розвитку - здавна предмет зацікавленості людей та філософських роздумів .В Історії розвитку антропологічної думки утворилися дві загальні тенденції осягнення людини - натуралістична, що виходить з невідривного взаємозв'яз ку людини та природи, І Ідеалістична, що акцентує увагу на духовному вимірі людини, у крайній формі протиставляє тілесне та духовне у неї
У ф. Стар. Китаю, Індії, Греції панує космалогізм у розумнні людини як форми прояву натуралізму Людина сприймається як частка космосу. Демокріт підкреслював у якій мірі Всесвіт є макрокосмом, такою ж мірою І людина – мікрокосм. Філософи мілетької школи твердили людина містить у собі всі основні елементи стихії космосу. Рухливою бачиться межа між живими Істотами в Упанішадах, що відбивається у вченні про переселення душ . У давньокитайській ф. вже підкреслюється включення людини у певні соціальні спільності Звідси І висновок про необхідність підпорядкування людини державі, суспільним порядкам (конфуціанство) Розуміння людини як самостійного активного Індивіда - здобуток значно пізніших часів (вчення Ян Чжу, Мо-Цзи тощо)
У V ст у творчості софістів, людина розглядається в умовах соціокультурного буття, це розумна істота, яка творчо діє і в сфері культури, і в сфері пізнання. Тому істини - продукт людської творчості, так само як і культура. Усі істини відносні та мають значення лише для людини, яка виступає джерелом моральпо-правових норм. Під доброчесністю софісти розуміли не тільки моральні якості, але й усю сукупність людських здібностей. Софісти заперечували привілеї народження і в такому контексті розвивали ідею рівності.
Слідом за софістами проблему людини розробляє і Сократ, який акцентує увагу на внутрішньому світі, моральних якостях та можливостях, па душі, в якій бачить певну, третю, величину між світом Ідей І світом речей. Сократ закликас пізнати самою себе Але пізнати не означає сприйняти вже готову Істину Мета пізнання не дана у завершеному вигляді. Розглядаючи людину як самоцінну першоосновну Істоту, Сократ звертається не до людини взагалі, а до конкретного Індивіда.
В людині, за Платоном, завжди панує войовниче напруження не тільки між душею та тілом внутрішнім І зовнішнім, але у самій душі, яка складається Із пристрасті, мужності та духу Дух - божественна частка душі Тільки бездоганним життям душа може знову піднестися від земного Існування до справжнього безтілесного Платонівський дуалізм душі І тіла став визначальною Ідеєю для розуміння людини в Ідеалістичній філософії Заходу І зберігся у модифікованому вигляді аж до XIX ст Основний недолік Ідеї полягає в тому, що обстоює не вище у людині, а позалюдське та нелюдське вище Платоп вважав, що призначення людини - пізнавати наслідувати, додержуватись абсолютних та незмінних зразків що в світі Ідей Там, де людина відхиляється від призначення та здійснює творчу самостійність, народжує щось негативне, недобре.
Категорія: Філософія | Додав: Admin (01.12.2010)
Переглядів: 6980 | Коментарі: 1 | Теги: проблема, Людина | Рейтинг: 3.0/9
Пошук
Друзі сайту
  • чудові фото Полтава
  • статті про будівництво в Україні
  • Законодательство Украины
  • Кошториси - сметы будівельнику
  • хмарка магістра
    будівництво Організація управління капітальним Організація управління капітальним Організація управління капітальним Ринок кінцевої будівельної продукці креслення Плакат філософія Висновки суспільство джерела структура культура цивілізація науково-технічний прогрес Рецензія існування Правила оформлення МР природа ПЗ система проблема результат теоретично функція Наукові ступені Загальні вимоги техніка Людина Болонський процес практика істина магістр пізнання Форма категорії заперечення зміни якість діалектика розуміння розвиток звязки субстанція буття релігія наука теорія психоаналіз неопозитивізм позитивізм презентація життя Ірраціоналізм марксизм закон аспірантура докторантура міністерство Російська філософія стаття академія вимоги МОН аспирантура філософська концепція кант ідеали метод пізнання натурфілософія Філософія Середньовіччя Елліністична і римська філософія матерія і форма Сократ Атомістичні вчення Філософія Стародавнього Сходу німецька філософія середньовічна філософія
    © Pedchenko 2009-2024Хостинг від uCoz