Субота, 23.11.2024, 03:17

Робимо магістерську роботу

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Управління в будівництві [6]
конспект лекцій
Документи [4]
Цікаве [2]
Філософія [56]
stats
Пошук
Форма входу
Статті
7. Атомістичні вчення античності (Демокріт, Епікур, Лукрецій Кар)
Поняття субстанції у філософії
Матеріальне виробництво – основа існування і розвитку суспільства. Людина суб’єкт життєдіяльності суспільства.
Вимоги до написання тексту та оформлення курсової роботи
Філософія Стародавнього Сходу (Китай, Індія): загальна характеристика
Нові файли
наказ 1112 МОН
ДСТУ Б В.2.7-46-96. Будівельні матеріали. Цементи загальнобудівельного призначення. Технічні умови.
Головна » Статті » Філософія

Діалектика та її альтернативи
Поняття "діалектика", якщо розглядати його в історико-філософському аспекті, має декілька визначень:
1) в античній філософії поняття "діалектика" озна¬чало мистецтво суперечки.
2) під "діалектикою" розуміють стиль мислення, який характеризується гнучкістю, компромісністю;
3) діа¬лектика — це теорія розвитку "абсолютної ідеї", "абсолютного духу" (у Гегеля);
6) діалектика — це на¬ука про найбільш загальні закони розвитку природи.
7) діалектика — це логіка, логічне вчення про закони і фор¬ми відображення у мисленні.
9) діалектика — це загальний метод, методологія наукового пізнання, творчості взагалі.
Отже, діалектика як певна філософська концепція має багато ви¬значень, але три найважливіші виміри діалектики, а саме: про діалек¬тику як теорію розвитку, як логіку і як теорію пізнання. Відповідно будуть розглянуті і їхні альтернативи. Почнемо з метафізики — анти¬поду діалектики як теорії розвитку.
Термін "метафізика" дослівно означає "після фізики". Він був уперше застосований у зв'язку з класифікацією фі¬лософської спадщини Арістотеля Андроніком Радоським (1 ст. до н.е.), який об'єднав різні лекції і замітки Арістотеля з філософії під такою назвою. Згодом термін "метафізика" набув іншого, більш широкого філософського значення.
Поняття "метафізика" в історико-філософському аспекті має ряд значень – це вчення про надчуттєві, недоступні досві¬дові принципи і начала буття (існування світу); це синонім філософії; вживається для означення чогось абстрактного, малозрозумілого; це концепія розвитку, ме¬тод пізнання, альтернативний діалектиці. В значенні "антидіалектика" термін "метафізика" запровадив у філософію Гегель.
Альтернативність діалектики і метафізики як двох концепцій розвитку і методів виявляється:
1. У розумінні зв'язку старого і нового. З точки зору метафізики старе повністю відкидається новим, оскільки вони є протилежностя¬ми, котрі виключають одна одну. Діалектичний пог¬ляд передбачає, що розвиток включає в себе і старе, тобто все те, що необхідне для дальшого розвитку нового
2. У розумінні джерела розвитку, руху, зміни. Метафізи¬ка обмежуються уявленням про "першо-поштовх" як джерело руху, тобто знаходить його поза самими пред¬метами і явищами, діалектики, яка таке джерело руху і розвитку вбачає у внутрішній суперечності речей і явищ.
4. У розумінні спрямованості розвитку. Діалектика, як відомо, виходить з того, що розвиток відбувається не по колу, не за прямою, а за анало¬гією зі спіраллю, оскільки в процесі розвитку є повтори, повернення назад, відтворення того, що було.
5. У самому стилі мислення. Для метафі¬зики характерна однобічність, абсолютизація, прямолінійність. З точки зору діалектики, щоб справді знати пред¬мет, необхідно вивчити всі його сторони, всі зв'язки.
Категорія: Філософія | Додав: Admin (03.12.2010)
Переглядів: 1356 | Коментарі: 2 | Теги: діалектика, розуміння | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Друзі сайту
  • чудові фото Полтава
  • статті про будівництво в Україні
  • Законодательство Украины
  • Кошториси - сметы будівельнику
  • хмарка магістра
    будівництво Організація управління капітальним Організація управління капітальним Організація управління капітальним Ринок кінцевої будівельної продукці креслення Плакат філософія Висновки суспільство джерела структура культура цивілізація науково-технічний прогрес Рецензія існування Правила оформлення МР природа ПЗ система проблема результат теоретично функція Наукові ступені Загальні вимоги техніка Людина Болонський процес практика істина магістр пізнання Форма категорії заперечення зміни якість діалектика розуміння розвиток звязки субстанція буття релігія наука теорія психоаналіз неопозитивізм позитивізм презентація життя Ірраціоналізм марксизм закон аспірантура докторантура міністерство Російська філософія стаття академія вимоги МОН аспирантура філософська концепція кант ідеали метод пізнання натурфілософія Філософія Середньовіччя Елліністична і римська філософія матерія і форма Сократ Атомістичні вчення Філософія Стародавнього Сходу німецька філософія середньовічна філософія
    © Pedchenko 2009-2024Хостинг від uCoz