Основна частина пояснювальної записки складається з розділів і підрозділів. Невеликі за обсягом розділи можуть не містити підрозділів. Розділ може мати вступ, який поміщається перед першим підрозділом і по суті є короткою анотацією розділу. В кінці кожного розділу, як правило, формулюють висновки із стислим викладенням отриманих у даному розділі наукових і практичних результатів. Це дає змогу швидко ознайомитися з роботою та вивільнити загальні висновки від другорядних подробиць.
Кількість і перелік розділів основної частини, їх назви та обсяг зумовлюються змістом магістерської роботи, отриманими науковими й практичними результатами. Обов'язковими для кожної роботи є наявність і зміст перших трьох розділів, а також економічного обґрунтування розроблення.
Розділ 1. Огляд літератури. Шляхом критичного аналізу літературних джерел слід схарактеризувати основні етапи розвитку наукової думки і технічних рішень за темою магістерської роботи, окреслити коло розв’язаних питань та питань, що залишились нерозв’язаними, і таким чином знайти місце своєї роботи у вирішенні поставленої задачі. Розділ закінчується висновками про стан розв’язання проблеми та формулюванням задач магістерської роботи.
Розділ 2. Теоретичне обґрунтування роботи. На основі аналізу даних науково-технічної літератури, відомих теорій і методів розрахунку робиться спроба якісного чи кількісного теоретичного прогнозування результатів майбутнього дослідження. Оцінюється можливий
...
Читати далі »